Artykuł sponsorowany

Wzmocnienie włosów od wewnątrz - co warto suplementować?

Wzmocnienie włosów od wewnątrz - co warto suplementować?

Włosy są jednym z najważniejszych atrybutów urody, dlatego dbanie o ich zdrowie i wygląd jest tak istotne dla wielu osób. Aby włosy były mocne, gęste i lśniące, warto zadbać nie tylko o odpowiednią pielęgnację zewnętrzną, ale również o wzmocnienie ich od wewnątrz poprzez suplementację. W poniższym artykule przedstawiamy trzy kluczowe składniki, które warto włączyć do swojej diety, aby poprawić kondycję włosów.

Keratyna – budulec włosów

Keratyna to białko, które stanowi główny składnik włosów, paznokci i naskórka. Jej niedobór może prowadzić do osłabienia włosów, ich łamliwości oraz przesuszenia. Aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość keratyny, warto sięgnąć po produkty bogate w białko, takie jak mięso, ryby, jaja czy nabiał. Istnieją również suplementy diety na włosy zawierające keratynę, które mogą być pomocne w przypadku niedoboru tego białka. Warto pamiętać, że keratyna najlepiej przyswaja się w połączeniu z witaminą C, dlatego warto zadbać również o jej dostarczenie organizmowi.

Biotyna – witamina wzrostu włosów

Biotyna, znana również jako witamina H lub B7, jest niezbędna dla zdrowia włosów, skóry i paznokci. Wpływa na przyspieszenie wzrostu włosów, poprawia ich strukturę oraz zapobiega wypadaniu. Biotynę można znaleźć w wielu produktach spożywczych, takich jak wątroba, jaja, orzechy, owoce morza czy nasiona. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wystarczającej ilości biotyny w naturalny sposób, warto sięgnąć po suplementy diety zawierające tę witaminę. Zalecana dawka biotyny dla dorosłych wynosi 30–100 mikrogramów dziennie.

Kolagen – wsparcie dla skóry głowy

Kolagen to białko występujące w organizmie człowieka, które odpowiada za elastyczność i jędrność skóry, a także wpływa na kondycję włosów. Jego niedobór może prowadzić do osłabienia włosów oraz pogorszenia stanu skóry głowy. Aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość kolagenu, warto sięgnąć po produkty bogate w ten składnik, takie jak galareta czy wywary mięsne. Istnieją również suplementy diety zawierające kolagen, które mogą być pomocne w przypadku niedoboru tego białka. Warto pamiętać, że kolagen najlepiej przyswaja się w połączeniu z witaminą C, dlatego warto zadbać również o jej dostarczenie organizmowi.