Artykuł sponsorowany

Na jakich powierzchniach sprawdzi się gładź?

Na jakich powierzchniach sprawdzi się gładź?

Gładź to niezwykle ważny element wykończenia wnętrz, który pozwala uzyskać idealnie gładkie i estetyczne ściany oraz sufity. W związku z tym, że gładź może być stosowana na różnych powierzchniach, warto zastanowić się, na jakich materiałach sprawdzi się najlepiej. W artykule przedstawiamy cztery kluczowe pytania dotyczące zastosowania gładzi w różnych warunkach.

Czy gładź sprawdzi się na betonie?

Beton jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych, dlatego też często spotykamy się z pytaniem o możliwość zastosowania gładzi na tego rodzaju powierzchni. Odpowiedź brzmi - tak, gładź może być stosowana na betonie. Warto jednak pamiętać, że przed nałożeniem gładzi konieczne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni - usunięcie wszelkich nierówności oraz zanieczyszczeń. Ponadto, w przypadku betonu warto zastosować specjalistyczne gładzie cementowo-wapienne, które charakteryzują się wysoką przyczepnością do tego rodzaju podłoża.

Tynk stanowi kolejną powierzchnię, na której często stosuje się gładź. Przygotowanie tynku do nałożenia gładzi jest podobne do przygotowania betonu - konieczne jest usunięcie wszelkich nierówności oraz zanieczyszczeń. W przypadku tynku warto zwrócić uwagę na rodzaj gładzi - najlepiej sprawdzą się tutaj gładzie gipsowe. Kładzenie gładzi w Legnicy, jak i w innych miastach, wymaga również odpowiedniego narzędzi oraz umiejętności, dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom.  

Czy można stosować gładź na płytach kartonowo-gipsowych?

Płyty kartonowo-gipsowe są coraz częściej wykorzystywane w budownictwie ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne. Gładź może być stosowana na tego rodzaju powierzchniach, jednak warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim, przed nałożeniem gładzi należy odpowiednio zabezpieczyć połączenia między płytami za pomocą specjalnej taśmy oraz mas szpachlowych. Ponadto, warto zastosować gładź o wysokiej przyczepności, która zapewni trwałe i estetyczne wykończenie.