Artykuł sponsorowany

Kiedy warto się zgłosić do serwisu skoda?

Kiedy warto się zgłosić do serwisu skoda?

Kiedy warto się zgłosić do serwisu Skoda? Poznań to miasto, w którym znajdziemy wiele autoryzowanych serwisów tej marki. Właściciele samochodów Skoda często zastanawiają się, kiedy warto udać się do serwisu, aby zadbać o swoje auto. Warto pamiętać, że regularne przeglądy i naprawy są kluczowe dla utrzymania samochodu w dobrym stanie technicznym, a także dla bezpieczeństwa na drodze.

Przeglądy okresowe – podstawa dbałości o samochód

Przeglądy okresowe to podstawa utrzymania samochodu w dobrym stanie. Zgodnie z zaleceniami producenta, pierwszy przegląd powinien odbyć się po przejechaniu 15 tys. km lub po upływie roku od zakupu auta, a kolejne co 30 tys. km lub co dwa lata. Podczas przeglądu serwis sprawdza stan pojazdu, wymienia zużyte części oraz sprawdza układ hamulcowy, zawieszenie, układ kierowniczy i inne elementy mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Regularne przeglądy pozwalają na wykrycie ewentualnych usterek i zapobiegają poważnym awariom.

Naprawy gwarancyjne – korzystaj z uprawnień

Każdy nowy samochód Skoda objęty jest gwarancją, która zwykle trwa 2 lata lub do przejechania określonej liczby kilometrów. W przypadku wystąpienia usterki objętej gwarancją, warto zgłosić się do autoryzowanego serwisu Skoda w Poznaniu. Serwis dokona naprawy bez dodatkowych kosztów, a części zamienne będą oryginalne i spełniające standardy jakości producenta. Pamiętajmy, że korzystanie z nieautoryzowanych warsztatów może skutkować utratą gwarancji na samochód.

Części zamienne i akcesoria – tylko oryginalne

Korzystając z usług autoryzowanego serwisu Skoda, mamy pewność, że do naprawy naszego samochodu użyte zostaną tylko oryginalne części zamienne oraz akcesoria. Oznacza to, że spełniają one wysokie standardy jakości i są idealnie dopasowane do naszego modelu auta. Ponadto, często mają dłuższą żywotność niż tańsze zamienniki dostępne na rynku. Warto również pamiętać, że zakup oryginalnych akcesoriów, takich jak bagażniki czy uchwyty na rowery, pozwala na zachowanie gwarancji na samochód.