Artykuł sponsorowany

Jakie przybory szkolne powinny się znaleźć w plecaku pierwszoklasisty?

Jakie przybory szkolne powinny się znaleźć w plecaku pierwszoklasisty?

Pierwszy dzień w szkole to ważne wydarzenie dla każdego dziecka, a odpowiednie wyposażenie plecaka może pomóc mu w łatwiejszym przystosowaniu się do nowego środowiska. Warto więc zastanowić się, jakie przybory szkolne będą niezbędne dla pierwszoklasisty. W tym artykule przedstawiamy listę podstawowych rzeczy, które warto umieścić w plecaku ucznia rozpoczynającego swoją edukacyjną przygodę.

Podstawowe przybory do pisania i rysowania

Na początek warto zaopatrzyć dziecko w podstawowe przybory do pisania i rysowania, takie jak ołówki, długopisy, kredki czy farby plakatowe. Dobrym wyborem będzie zakup ołówków HB oraz ołówków średniotwardych (np. 2B) do rysowania. Długopisy najlepiej wybrać z prostym mechanizmem i trwałą wkładką, a kredki – z grubym trzonkiem, łatwym do chwytania przez małe dłonie. Farby plakatowe powinny być nietoksyczne i łatwo zmywalne z ubrań.

Przybory do nauki pisania

W miarę jak dziecko będzie zdobywało umiejętność pisania, warto zaopatrzyć je również w zestawy przyborów szkolnych do nauki pisania, takie jak pióro wieczne czy długopisy do pisania. Pióro wieczne powinno być lekkie, z ergonomicznym chwytem i niezbyt ostro zakończoną stalówką. Długopis do nauki pisania może mieć specjalne wypustki, które ułatwiają trzymanie go w dłoni oraz zapobiegają nadmiernemu naciskowi na końcówkę.

Zeszyty, bloki rysunkowe i segregatory

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia plecaka pierwszoklasisty są zeszyty, bloki rysunkowe oraz segregatory na prace plastyczne. Zeszyty powinny być w miarę możliwości lekkie, z miękką okładką i odpowiednią ilością stron – najlepiej 60 lub 80. Bloki rysunkowe warto wybrać z grubszym papierem, który nie będzie się przerwał podczas rysowania czy malowania. Segregatory na prace plastyczne powinny być duże, aby pomieścić większe formaty prac, ale jednocześnie lekkie i łatwe do przenoszenia.

Materiały pomocnicze i dodatkowe

Warto również pomyśleć o materiałach pomocniczych i dodatkowych, takich jak linijka, gumka do ścierania, temperówka czy nożyczki. Linijka powinna być wykonana z trwałego materiału (np. plastiku), a gumka – z miękkiej gumy, która nie uszkodzi papieru. Temperówka najlepiej sprawdzi się z dwoma otworami – jednym na ołówki cienkie, drugim na grubsze. Nożyczki warto wybrać z zaokrąglonymi końcówkami, aby uniknąć ewentualnych skaleczeń.