Artykuł sponsorowany

Co warto zwiedzić w Polanicy Zdroju?

Co warto zwiedzić w Polanicy Zdroju?

Polanica Zdrój to malownicze uzdrowisko położone w Kotlinie Kłodzkiej, które przyciąga turystów nie tylko swoimi walorami zdrowotnymi, ale także pięknymi krajobrazami i bogatą ofertą atrakcji turystycznych. Spacerując po urokliwych uliczkach miasta, można poczuć atmosferę sprzyjającą relaksowi i wypoczynkowi. Warto jednak poznać także inne atrakcje tego miejsca, takie jak Park Zdrojowy, Szlak Ginących Zawodów czy Willa Storczyk. Oto kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę podczas pobytu w Polanicy Zdroju.

Park Zdrojowy – zielone serce miasta

Park Zdrojowy to prawdziwa perła Polanicy Zdroju, która zachwyca swoją zielenią i różnorodnością roślin. Spacerując alejkami parku, można podziwiać piękne kwiaty, drzewa oraz strumienie i stawy pełne ryb. W parku znajduje się też muszla koncertowa, gdzie odbywają się liczne koncerty i imprezy kulturalne. Dla dzieci przygotowano plac zabaw oraz mini zoo z sympatycznymi zwierzętami. Warto także odwiedzić Park Linowy, gdzie można spróbować swoich sił na trudnych trasach wspinaczkowych. Park Zdrojowy to idealne miejsce na relaks, spacery oraz zabawę dla całej rodziny.

Szlak Ginących Zawodów – podróż w czasie

W Polanicy Zdroju warto również wybrać się na Szlak Ginących Zawodów, który pozwala poznać dawne rzemiosła i tradycje regionu. W trakcie wędrówki można odwiedzić warsztaty garncarskie, tkackie czy kowalskie, gdzie fachowcy prezentują swoje umiejętności i opowiadają o historii swoich zawodów. Szlak prowadzi także do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie można zobaczyć jak dawniej wytwarzano papier. Kolejnym punktem szlaku jest Muzeum Filumenistyczne, które prezentuje bogatą kolekcję zapałek z różnych stron świata. Szlak Ginących Zawodów to doskonała propozycja dla osób zainteresowanych historią i kulturą Dolnego Śląska.

Willa Storczyk – komfortowy nocleg w Polanicy Zdroju

Podczas pobytu w Polanicy Zdroju warto zatrzymać się w Willi Storczyk, która oferuje wygodne pokoje dla turystów. Obiekt położony jest w spokojnej okolicy, zaledwie kilka minut spacerem od Parku Zdrojowego i innych atrakcji miasta. Pokoje są przestronne, nowocześnie urządzone i wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia, takie jak telewizor, łazienka czy dostęp do Wi-Fi. Willa Storczyk posiada także własny ogród, w którym można zrelaksować się po całym dniu zwiedzania. Dodatkowo, miła i pomocna obsługa sprawia, że pobyt w Willi Storczyk staje się jeszcze bardziej przyjemny.